Wyciskarka do soków – parametry i cechy dobrej wyciskarki. Cz. I

W trakcie zakupu wyciskarki stajemy przed dylematem który model wybrać i który okaże się dla nas najlepszy. Pierwszym, podstawowym kryterium jakim powinniśmy się kierować, jest funkcjonalność i użyteczność wyciskarki.

Tutaj nie jest najważniejszy najnowszy design i modny kolor, tylko odpowiedzi na pytania jak często będziemy używać wyciskarkę, czy będzie to sprzęt używany regularnie, czy też raz na kilka tygodni czy miesięcy, ponieważ od tego będzie zależał wybór parametrów technicznych wybranej wyciskarki. Zanim podejmiemy decyzję zakupową warto sprawdzić kilka modeli i to co oferuje w nich producent. Ceny wyciskarek nie są niskie, wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy, zatem taki zakup z pewnością powinien być dokładnie przemyślany. Cena zależy w dużej mierze od cech technicznych urządzenia, czyli jaki posiada silnik i cały mechanizm wyciskający, od marki producenta, materiałów z jakich jest wykonana, od kształtu i wymiaru, a nawet od koloru.

Wyciskarka ma zawsze jednak jedną podstawową funkcję, którą powinna wykonywać najlepiej, czyli wyciskanie soków. Zastanówmy się z jakich produktów będziemy wyciskać soki, czy będą to tylko owce i warzywa, czy tez zamierzamy do swej diety włączyć również soki z trawy pszenicznej, z ziół, nasion czy też z roślin liściastych. Nie każda wyciskarka sobie z tym wszystkim poradzi, więc poczytajmy co na te tematy ma do powiedzenia producent i jakie przewidział zastosowanie wyciskarki.

cechy dobrej wyciskarki Na stronach internetowych można także znaleźć opinie innych użytkowników wybranego modelu wyciskarki. W każdej wyciskarce podstawowym elementem od którego w dużej mierze zależy jej praca, jest silnik. Od silnika zależy tempo pacy wyciskarki, jej wydajność oraz poziom hałasu jaki wydaje. Wyciskarka w większość modeli ma wbudowany silnik indukcyjny, bardzo mocny i cichy, jednak lepiej przed zakupem poczytać np. w instrukcji obsługi co na jego temat napisał producent i czy przypadkiem nie ma jakiś ograniczeń technicznych. Optymalny pogląd na temat wybranego modelu wyciskarki daje nam też okres gwarancji jaką oferuje producent, im jest dłuższy (w niektórych modelach nawet 10 lat), to tym bardziej możemy być pewni solidności pracy i użytkowania tego modelu.

O serwisie

Zdrowy styl życia jest bardzo ważny. Zbilansowana dieta pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała i smukłej sylwetki. 

Wyciskarki do soków to bardzo przydatne urządzenia, dzięki którym w szybki i prosty sposób jesteśmy wstanie dostarczyć odpowiednie składniki odżywcze każdego dnia. 

Zapraszamy do miłej lektury! 

Kontakt

kontakt@yakamedia.pl

Galeria