Zanim kupisz wyciskarkę do soków

Wyciskarka do soków to takie urządzenie, które będzie się znacząco różnić od tych znanych od dawna sokowirówek. Efekt końcowy tych urządzeń będzie zdecydowanie inny. Dlatego właśnie warto zwracać uwagę na istotne kwestie, które będą związane z kupowaniem wyciskarki.

Przypomina ona najczęściej maszynkę do mielenia. W tej pierwszej będą się znajdować wałki ślimakowe, które są bardzo dobrze dopasowane. Poruszają się one z napędem elektrycznym albo ręcznym. W pierwszym etapie robienia soku surowiec będzie dobrze rozgnieciony i podzielony dzięki ślimakom. W dalszej części rozdrobniony sok będzie przesuwał się przez część miażdżącą. Będzie się przedostawać tam pod dużym ciśnieniem i mocą tłoczącą. Dzięki temu w trzecim etapie będzie dochodziło do przecierania tych podzielonych składników przez sito i tak uda się pozyskać sok.

sok z wyciskarki

Różnica tkwi w temperaturze. Wyciskarka od sokowirówki będzie różnić się tym, że w trakcie przygotowywania soku oczywiście niska temperatura będzie dużo lepsza. I taką będzie można uzyskać wyłącznie dzięki wyciskarce. Jeśli chodzi o sokowirówkę to sok będzie miał podniesioną temperaturę i tym samym niestety będzie dochodziło do tego, że sok nie będzie miał należytej wartości odżywczej. Wyciskarki do soków są obecnie tak przygotowane, że sprzęt łatwo się rozkłada i składa, dlatego nie będzie także różnych problemów z myciem takiego urządzenia. O jakości soków z wyciskarki Jakość soku z wyciskarki będzie dużo lepsza niż w przypadku sokowirówki.

Ta działa na zasadzie bardzo wielu obrotów, kilku tysięcy na minutę i tym samym będzie dochodziło do pienienia soku i jego mocnego utleniania. To duży problem, ponieważ w ten sposób sok będzie się szybko rozwarstwiał i w związku z tym niestety nie będzie miał dobrego smaku i nie będzie nadawał się do przechowywania. Jeśli chodzi o sokowirówki to ich wielką zaletą będzie także to, że można dzięki nim przygotowywać różnorakie soki praktycznie bez żadnych ograniczeń. Jeśli chodzi o wyciskarkę to poradzi sobie także z ziołami i warzywami liściastymi, a sokowirówka nie będzie w stanie z nimi pracować, dlatego nie sprawdzi się właśnie tak dobrze jak wyciskarka, która również będzie dobrze radzić sobie z miękkimi owocami jagodowymi.

O serwisie

Zdrowy styl życia jest bardzo ważny. Zbilansowana dieta pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała i smukłej sylwetki. 

Wyciskarki do soków to bardzo przydatne urządzenia, dzięki którym w szybki i prosty sposób jesteśmy wstanie dostarczyć odpowiednie składniki odżywcze każdego dnia. 

Zapraszamy do miłej lektury! 

Kontakt

kontakt@yakamedia.pl

Galeria