Sok z żurawiny i jagód - cenne wsparcie dla zdrowia

Gdy zadajemy pytanie o to, dlaczego tak wiele osób sięga po soki owocowe, zazwyczaj zwracamy uwagę przede wszystkim na ich niepowtarzalny zapach oraz smak. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale jedyny argument, który zasługuje na poddanie go analizie.

Nie bez znaczenia jest i to, że wiele owoców ma też działanie prozdrowotne. Znakomitym przykładem mogą być choćby jagody i żurawina, choć lista nie jest wcale kompletna. Już na wstępie warto podkreślić, że chcąc podać sok z jagód warto zatroszczyć się o to, aby został on rozcieńczony z niewielką ilością wody. Nie może być zresztą inaczej, jeśli weźmie się pod uwagę wysoką zawartość kwasów organicznych w jego składzie.

Dzięki jego regularnemu piciu możemy liczyć przede wszystkim na to, że uda nam pozbyć się problemów z zaparciami, sok z jagód przeciwdziała jednak również tworzeniu się stanu zapalnego w jamie ustnej, a także wspiera proces regeneracji siatkówki, co sprawia, że mamy do czynienia z rozwiązaniem polecanym przez okulistów. Mówiąc o walorach soku z jagód warto pamiętać i o tym, że dobrze przyswajają go także małe dzieci.

właściwości soku z jagód Również sok z żurawiny jest zaliczany do rozwiązań, które powinny nas zainteresować. Pomaga między innymi w zwalczaniu bakterii E coli, która często odpowiada za zakażenia dróg moczowych. Nie można nie docenić i tego, że sok z żurawiny przyczynia się do zwiększenia substancji ochronnych pojawiających się nie tylko w okolicach samych dróg moczowych, ale i sfer intymnych. Jego regularne picie pozwala też na podniesienie dobrego cholesterolu, co może zapobiegać nie tylko problemom z sercem, ale i z układem krwionośnym.

Świeżo wyciśnięte soki z owoców coraz częściej są zresztą postrzegane jako rozwiązania, które możemy wykorzystywać z powodzeniem bez względu na to, z jakim schorzeniem chcemy walczyć. Oczywiście, nie wszystkie mają jednakowy wpływ na nasz organizm, dążąc do zachowania zdrowia najlepiej więc posiłkować się sokami jednodniowymi. Jeśli chcemy mieć pewność, że dbamy o siebie najlepiej, jak jest to możliwe, soki takie możemy wyciskać samodzielnie.

O serwisie

Zdrowy styl życia jest bardzo ważny. Zbilansowana dieta pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała i smukłej sylwetki. 

Wyciskarki do soków to bardzo przydatne urządzenia, dzięki którym w szybki i prosty sposób jesteśmy wstanie dostarczyć odpowiednie składniki odżywcze każdego dnia. 

Zapraszamy do miłej lektury! 

Kontakt

kontakt@yakamedia.pl

Galeria