ŚWIEŻY SOK OWOCOWY

Lekarze raczej nie uważają sklepowych soków za takie, które będzie można innym polecać. Ich zdaniem mogą one nawet powodować rosnącą tkankę tłuszczową i nie będą się znacząco różnić od innych napojów.

Specjaliści zajmujący się zdrowym żywieniem podkreślają, że nawet stuprocentowe soki owocowe zawierają niezwykle małe ilości witamin, minerałów, tego co najcenniejsze. Jeśli wiec chcemy zdrowia trzeba stawiać na soki świeżo wyciskane.

ZALETY I WADY ŚWIEŻYCH SOKÓW

Świeże soki posiadają więcej zalet niż wad, zalety związane są bezpośrednio z tym z jakich owoców są one wyciskane. Wiśnie mogą działać przeciwzapalnie, truskawki poprawią pracę serca i układu naczyniowego, a maliny mają charakter rozgrzewający. Świeże soki owocowe to cenne źródło witamin, soli mineralnych, dodatkowo zawierać mogą potas, kwasy organiczne.

Wyciskane soki owocowe mają wiele oczyszczonego i naturalnego błonnika, który w miąższu owocowym będzie występował. Spożywanie ich regularnie będzie prowadzić do obniżenia cholesterolu, oczyszczenia organizmu z toksyn i poprawy naszej odporności. Soki takie to przede wszystkim zbilansowana dieta, która będzie uzupełniać braki cennych składników. Dzięki owocom poprawia się wygląd skóry, włosów a także działają pozytywnie na paznokcie i zęby.

Wyciskarka do soków

Wadą takich soków będzie to, że przygotowuje się je bezpośrednio przed spożyciem. W zasadzie sok owocowy nie powinien być dłużej przechowywany niż pięć godzin po wykonaniu. Oczywiście w sokach owocowych jest dużo cukru, dlatego co do zasady są nam proponowane przede wszystkim soki warzywne, które przez dietetyków zawsze oceniane są najlepiej. Takie soki pić będzie można bez żadnych ograniczeń.

OWOCE, SOKI I ODCHUDZANIE

Owoce składają się z wody, cukru, błonnika. Oczywiście są one smaczne, ale dostarczą również wiele kalorii,. Soki różnią się jedynie tym, że będzie mniej błonnika, ale kaloryczność nadal będzie wysoka. Dlatego owoce i soki owocowe nie mogą zastępować nam zwykłych posiłków, ponieważ w ten sposób dojść może do zaburzenia równowagi glikemicznej.

Podstawą dobrze przygotowanej diety, która nie będzie powodowała otyłości będzie zachowywanie w miarę możliwości stałego poziomu cukru we krwi. Wypicie soku ze świeżo wyciskanych owoców najprawdopodobniej spowoduje, że pojawi się sok glukozy. To sprawi, że za nim pojawi się także głód. Soki owocowe powinno się spożywać z innymi pokarmami.

O serwisie

Zdrowy styl życia jest bardzo ważny. Zbilansowana dieta pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała i smukłej sylwetki. 

Wyciskarki do soków to bardzo przydatne urządzenia, dzięki którym w szybki i prosty sposób jesteśmy wstanie dostarczyć odpowiednie składniki odżywcze każdego dnia. 

Zapraszamy do miłej lektury! 

Kontakt

kontakt@yakamedia.pl

Galeria