Wyciskanie soku z cytrusów – wyjątkowo prosta sprawa

Cytrusy są bardzo popularnymi owocami w dużej mierze ze względu na to, że znajdują się w nich ogromne ilości soku. Jest to jak najbardziej fakt naukowy, ponieważ płyny stanowią o kilkanaście procent większą część ich masy, niż ma to miejsce w przypadku większości warzyw czy ziół.

Żeby dobrać się do tego soku, trzeba oczywiście posiadać odpowiednie urządzenie, które oczywiście nie musi być szczytowym osiągnięciem technologii kosmicznej. Musi być po prostu dobrze dobrane, dzięki czemu będzie w stanie zaoferować nam blisko połowę soku więcej z kilograma owoców cytrusowych, niż można uzyskać przy pomocy chociażby blendera. Pamiętajmy też, że soki z cytrusów szybko się psują i trzeba podawać je świeże.

Który owoc jest najlepszy? Sok z cytrusów świetnie smakuje, ale ważniejsze od smaku jest to, że jest w nim ogromna ilość witaminy C. Wystarczy już tylko sok z 1,5 cytryny, by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka.

Cytryna jest ogólnie jednym z najlepszych wyborów na sok, ponieważ sok z cytryny, po zmieszaniu z mlekiem kozim, może być też doskonałą maseczką na twarz lub kremem do rąk. W słodszych owocach, takich jak pomarańcze i mandarynki, witaminy C dalej jest bardzo dużo, ale ważniejsze są w nich minerały i enzymy potrzebne do odbudowywania tkanek po wysiłku. Soki z tych dwóch owoców, najlepiej zmieszane, powinny pić zwłaszcza osoby bardzo aktywne oraz cierpiące ze względu na różne odmiany.

soki wyciskane z cytrusów Ciekawą propozycją jest ponadto zdobywające w ostatnim czasie uznanie w naszym kraju pomelo. Jest to stosunkowo suchy owoc, przynajmniej jak na standardy cytrusów, ale za to posiada nawet więcej witaminy C niż cytryna, chociaż nie jest aż tak cierpki. Sok z niego jest idealny do nawadniania organizmu po wysiłku i w dodatku posiada wysoką wartość energetyczna więc nie ma nic lepszego dla sportowca. Na koniec warto przypomnieć, że cytrusy uprawiane są z wykorzystaniem dość dużej ilości różnych środków chemicznych, więc nawet przed tłoczeniem z nich soków należy je bardzo dokładnie umyć pod bieżącą wodą.

O serwisie

Zdrowy styl życia jest bardzo ważny. Zbilansowana dieta pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała i smukłej sylwetki. 

Wyciskarki do soków to bardzo przydatne urządzenia, dzięki którym w szybki i prosty sposób jesteśmy wstanie dostarczyć odpowiednie składniki odżywcze każdego dnia. 

Zapraszamy do miłej lektury! 

Kontakt

kontakt@yakamedia.pl

Galeria